Endodoncja

Leczenie endodontyczne zwane potocznie kanałowym jest zabiegiem wykonywanym w korzeniu zęba.
Jest to jedna z najbardziej popularnych oraz zaawansowanych metod leczenia chorób miazgi zęba jak również tkanek okołowierzchołkowych.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej miazgi z komory oraz kanałów zęba przy wykorzystaniu nowoczesnych oraz precyzyjnych narzędzi a następnie zabezpieczeniu ich i wypełnieniu odpowiednim materiałem. Aby usunąć bakterie powodujące stany zapalne stosujemy przeznaczone do tego preparaty dezynfekujące.

Warto pamiętać o tym, że raz zakażonych nerwów i naczyń krwionośnych zęba nie da się już wyleczyć. Dlatego też, celem tej metody jest zachowanie własnego zęba, wzmocnienie go oraz odtworzenie jego funkcji.

W Bimedical zajmujemy się również leczeniem endodontycznym powtórnym. Są to przypadki pacjentów, którzy rozpoczęli lub też zakończyli leczenie w innym gabinecie. Najczęstszym powodem takiego leczenia jest złamanie narzędzia oraz pozostawienie go w korzeniu jak również w sytuacji gdy zakrzywiony kanał nie został do końca wyleczony.

Wszystkie zabiegi związane z leczeniem kanałowym wykonywane przez naszych lekarzy odbywają się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

>