Odpowiednia

Pielęgnacja Zębów

Higienizacja

Aby zachować piękny i zdrowy uśmiech wolny od próchnicy należy pamiętać o właściwej pielęgnacji oraz higienizacji zębów. Brak odpowiedniej profilaktyki może doprowadzić do osadzania się płytki nazębnej, która z kolei powoduje niszczenie szkliwa.

Duży wpływ na rozwój próchnicy ma również nieodpowiednia dieta. Słodycze, słone przekąski jak również gazowane napoje to produkty, których spożywanie na pewno powinno się ograniczyć.

Profesjonalnym uzupełnieniem domowej pielęgnacji zębów są systematyczne wizyty w gabinecie dentystycznym.

Klinika Dentystyczna Bimedical oferuje swoim pacjentom zabiegi higienizacji do których należą:

Skaling - jest to zabieg polegający na profesjonalnym i bezbolesnym oczyszczaniu zębów z zalegającego na nich kamienia nad- i poddziąsłowego jak również w przestrzeniach międzyzębowych. Jest on wykonywany za pomocą urządzenia z ultradźwiękami oraz kiretażu, czyli narzędzia ręcznego. Skaling powinien być przeprowadzany przynajmniej 2 razy w roku.

Piaskowanie - zabieg profilaktyczny wykonywany po skalingu. Polega na usuwaniu małych części kamienia nazębnego jak również osadu np. z kawy, herbaty, papierosów z powierzchni zęba specjalnym piaskiem stomatologicznym z wodą pod ciśnieniem. Zaletą piaskowania zębów jest kosmetyczny efekt jaśniejszych zębów.

Polishing - czyli zabieg polerowania, wygładzania powierzchni zęba po wcześniejszych czynnościach za pomocą szczoteczki i pasty polerującej.

Fluoryzacja - jest to krótki zabieg polegający na nakładaniu na zęby pianki z dużą zawartością fluoru dzięki czemu wzmacnia się szkliwo, zmniejsza nadwrażliwość szyjek zębowych a zęby stają się bardziej odporne na próchnicę.

Dodatkowo bardzo ważne jest nitkowanie przestrzeni międzyzębowych lub używanie do tego irygatora. Należy pamiętać także o stosowaniu płynów do płukania jamy ustnej z fluorem.

Ważne: Bezpośrednio po tych zabiegach należy przez 1 godzinę powstrzymać się od jedzenia oraz picia z wyjątkiem wody.

Przez 24 godziny stosować tak zwaną “białą dietę”, ponieważ powierzchnia zębów jest narażona na przebarwienia.

Jak zadbać o piękne zęby?

Podstawową metodą dbania o swoje uzębienie przez każdego pacjenta w warunkach domowych jest właściwe szczotkowanie zębów minimum 2 razy dziennie przez około 2-3 minuty ruchami okrężnymi nie zapominając również o języku.

>