Profilaktyka Wad Zgryzu  

Ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem oraz profilaktyką wad zgryzu jak również wad szczękowo-twarzowych. Ponieważ wiek nie jest tutaj przeciwwskazaniem, takie leczenie można zastosować nie tylko u dzieci ale również u dorosłych.

Różnego rodzaju wady zgryzu w konsekwencji to nie tylko próchnica, choroby przyzębia ale również zaburzenia funkcji stawów skroniowo-żuchwowych i wady wymowy.

Decydując się na leczenie ortodontyczne w Klinice Dentystycznej Bimedical należy pamiętać, że będzie to długotrwały proces, którego zwieńczeniem będzie piękny, zdrowy uśmiech. Bardzo ważne jest, aby w trakcie leczenia współpracować z naszym lekarzem ortodontą oraz słuchać jego wszystkich zaleceń.

Podczas pierwszej wizyty nasz specjalista ocenia wadę zgryzu oraz robi jego model, sprawdza stan uzębienia, błony śluzowej jamy ustnej oraz dziąseł.

Przed założeniem aparatu korygującego zgryz, pacjent powinien mieć wszystkie zęby wyleczone z próchnicy. Na podstawie zebranych informacji lekarz opracowuje dokładny plan leczenia, a następnie na kolejnej wizycie omawia go z pacjentem.

Info: W Klinice Dentystycznej Bimedical nasz lekarz ortodonta dokłada wszelkich starań aby każdy pacjent wyszedł zadowolony.


Zadbamy nawet o najmłodszego Pacjenta!

W ofercie mamy aparaty ruchome odpowiednie dla dzieci w wieku 4-12 lat, u których szczęka oraz żuchwa są jeszcze w fazie wzrostu.

Dla młodzieży i dorosłych są przeznaczone aparaty stałe, które w sposób dokładny pozwalają na przesuwanie zębów jak również na właściwą korektę zgryzu.

Na wizytach kontrolnych lekarz sprawdza stan uzębienia oraz w razie potrzeby reguluje aparat.

>