Leczenie Dopasowane
Do Twoich Oczekiwań 

Protetyka

Protetyka to trwałe jak również bezbolesne odtwarzanie oraz odbudowanie zniszczonych, utraconych zębów. Coraz bardziej nowoczesna technologia zapewnia naszym doświadczonym specjalistom większy zakres możliwych metod poprawy uśmiechu.

Uzupełnienia, które wykonujemy w naszych gabinetach:

Licówka - jest to cienka nakładka umieszczana na widocznej powierzchni zęba. Jest to bardzo popularna metoda stosowana w celu uzyskania pięknego uśmiechu przy jednocześnie minimalnej ingerencji w tkanki zęba. Licówka wykorzystywana jest przy korektach nierówności, przebarwień, małych uszkodzeń.

Korona - jest to bardzo często wybierana forma odbudowy uzębienia. Takie uzupełnienie jest umieszczane na zniszczonym, odpowiednio przygotowanym zębie lub na implancie, który pełni funkcję korzenia. Korona jest dopasowywana kształtem oraz kolorem do pozostałych, naturalnych zębów. Dzięki temu nasi pacjenci nie odczuwają żadnego dyskomfortu.

Most - służy do uzupełniania braków w uzębieniu. Składa się z przęsła, który imituje utracony ząb oraz z koron protetycznych, które są mocowane na naturalnych zębach jak również na implantach. Kształt oraz kolor dopasowany jest do pozostałych zębów.

Proteza - jest to uzupełnienie protetyczne stosowane przy dużym braku w uzębieniu. Proteza może utrzymywać się dzięki bezpośredniemu przyleganiu do łuku zębowego, dziąsła ale również poprzez zastosowanie implantów wykorzystywanych jako zaczepy. Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawia się komfort użytkowania jej przez naszych pacjentów.

Inlay / Onlay / Overlay / Endokorona - są to wkłady koronowe, nakładki idealne do odbudowy zniszczonych zębów. W przeciwieństwie do zwykłej plomby są wykonane z trwalszych materiałów odpornych na ścieranie oraz wypłukiwanie. Dlatego też coraz więcej naszych pacjentów decyduje się na taką metodę uzupełniania dużych ubytków.

Info: W trakcie indywidualnych konsultacji z naszym pacjentem w sposób profesjonalny ustalamy rozwiązanie, które będzie najbardziej zadowalające oraz dopasowane do jego warunków i oczekiwań.


Protetyka jest bardzo ważną dziedziną stomatologii

Należy pamiętać, że protetyka jest bardzo ważną dziedziną stomatologii dla pacjentów po operacjach plastycznych oraz onkologicznych.

Podczas leczenia w naszej Klinice Dentystycznej Bimedical wykorzystujemy pojedyncze, częściowe oraz całkowite uzupełnienia ruchome jak również stałe.

>