Profilaktyka Zębów Mlecznych
I Stałych

Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia zachowawcza jest dziedziną zajmującą się profilaktyką oraz leczeniem zębów mlecznych i stałych.

Brak prawidłowej higieny jamy ustnej jak również niewłaściwe odżywianie może doprowadzić do powstania erozji szkliwa. To natomiast przyczynia się do rozwoju próchnicy. Dlatego systematyczne wizyty w naszej Klinice Dentystycznej Bimedical, kontrolne badania zębów, poddawanie się właściwym zabiegom oraz leczenie na wczesnym etapie umożliwi zachowanie naturalnego uzębienia. Zalecamy aby wizyty kontrolne odbywały się co 6 miesięcy.

Każda diagnostyka poprzedzona jest wykonaniem pacjentowi zdjęcia rentgenowskiego uzębienia. Pozwala to na profesjonalne zaplanowanie leczenia przez naszych specjalistów oraz skrócenie jego czasu trwania.

W naszych gabinetach dysponujemy najnowszej klasy sprzętem Planmeca Proline XC with Dimax 3 odpowiednim do wykonywania zdjęć pojedynczych zębów, pantomogramu czyli zdjęcia szczęki i żuchwy jak również Tele RTG czyli bocznego zdjęcia twarzoczaszki.

Aparaty te charakteryzują się maksymalnie niskimi dawkami promieniowania i są całkowicie bezpieczne dla naszych pacjentów.

Info: Całe leczenie jest najczęściej przeprowadzane z zastosowaniem znieczulenia miejscowego tak, aby wizyta odbywała się w sposób bezstresowy oraz komfortowy dla naszych pacjentów.

Stosujemy najlepsze rozwiązania!

W Bimedical podczas leczenia ubytków w uzębieniu wykorzystujemy materiały kompozytowe światłoutwardzalne, które są następnie naświetlane specjalną lampą polimeryzacyjną.

Duża gama kolorów umożliwia nam dobranie odpowiednich odcieni stosowanego materiału, dzięki czemu jest on całkowicie dopasowany do naturalnych zębów pacjentów.

>